Airtècnics eksperimentalni R+D+i oddelek sodeluje s Tehnično univerzo v Kataloniji, da bi v naše zračne zavese vključil najnovejšo tehnologijo za doseganje optimalno učinkovitosti delovanja.
Airtècnics že dolgo časa sodeluje v skupnem raziskovalnem projektu s tehnološkim centrom za prenos toplote.
Učinkovitost zračnih zaves je ocenjena z vidika varčevanja z energijo in hitrostjo inkorporiranja različnih aplikacij skupaj z okoliškimi prostori.
Univerza se ukvarja z matematično formulacijo, numerično ločljivostjo in eksperimentalnim ovrednotenjem pojava toplotnih in masnih prenosov zračnih zaves.
Ilustrativni 3D rezultati in 2D profili na robu in na sredini odprtih vrat |
CFD (computational fluid dynamics oz. računalniška dinamika tekočin) je bila prilagojena analizi zračnih zaves univerzitetnih raziskav. Nato se rezultati preverjajo in potrdijo z eksperimentalnimi rezultati v njihovi lastni klimatski komori.
Slike klimatske komore UPC z nameščeno zračno zaveso Windbox za eksperimentalne teste
Zahvaljujoč temu sodelovanju ima Airtècnics simulator obnašanja zračnih zaves, ki je odvisen od posamezne situacije. S tem imamo možnost vnosa vseh potrebnih parametrov zračne zavese in okolice za analizo stanja in izbiro najučinkovitejše zračne zavese.
Pri študiji se upoštevajo notranja geometrija, stopnje intenzivnosti turbulence, praznjenje kota curka, hitrost, geometrija lamel, itd.
Izračunamo lahko tudi prihranek energije in zmanjšanje emisij CO2, če je na vratih nameščena učinkovita zračna zavesa.
Z uporabo pridobljenega znanja pri oblikovanju naših enot, je Airtècnics vodilni v znanju o tehnologiji zračnih zaves.