V okrožju Queens v New Yorku se nahaja mednarodno letališče Johna F. Kennedyja. Je najbolj prometno ameriško letališče kar zadeva mednarodnega potniškega prometa.
Zaradi postopnega povečanja prometa nekateri glavni vhodi letališča JFK, opremljeni z vrtljivimi vrati, niso bili več zmožni kanalizirati prometa velikega števila potnikov ob konicah, ki jih pogosto spremljajo vozički in prtljage, kar privede do čakalnih vrst in težav s cirkulacijo zraka.
Za reševanje teh razmer je letališče naročilo izboljšanje svojih dostopnih zmogljivosti na tri načine; večja zmogljivost prometnosti vrat, izboljšanje prihranka energije v vhodih in minimalni vpliv na fasado stavbe.
Po analizi več predlogov je bilo odločeno, da vrtljivih vrat ne bodo menjali za večja. S tem je bilo mogoče ohraniti celotno strukturo stavbe in bistveno zmanjšati skupni proračun za projekt. Toda kako povečati možno število ljudi, ki lahko preidejo prag vrat vsako minuto?
Izkoristili so strukturo samih vrtljivih vrat, njihova krila so bila odstranjena in nadomeščena z dvema avtomatskima drsnima vratoma, ki pokrivata celoten premer, kar zagotavlja največjo zmogljivost in enostavno gibanje.
Tri ali štiri krila vrtljivih vrat lahko zmanjšajo količino energije, potrebne za ogrevanje ali hlajenje stavbe, kar zagotavlja optimalen prihranek energije in zmanjša ogljični odtis, drsna vrata so manj učinkovita, vendar so v kombinaciji z visoko učinkovito zračno zaveso odlična rešitev za ustvarjanje nevidne ovira, ki ločuje dve različni okolji, ne da bi omejila dostop ljudi.
Zračna zavesa bi bila postavljena po ukrivljenosti vrtljive konstrukcije vrat. Tehnološki izziv so v tem primeru predstavljale dimenzije vrtljivih vrat (premera skoraj 5 metrov), ki so veliko večje od standardnih vrtljivih vrat. Poleg tega sta bila pomembna varčevanje z energijo in zmogljivost zračne zavese, kot tudi estetika. Zahtevana je bila zasnova zračne zavese, ki bi se brezhibno vključila v notranjo opremo letališča in bila tehnično izvedljiva.
Airtècnics je zasnoval model zračne zavese Rotowind z visoko zmogljivostjo, ventilatorji z visokim izkoristkom EC, ogrevanjem s toplo vodo in izpustom zraka razdeljenim na dva dela,za pokritje celotnega polmera ukrivljenosti. Prav tako je bila uporabljena prevleka enaka bele barva kot barva zgradbe.
Rešitev za teh 8 vhodov na newyorško letališče JFK s težavami pri usmerjanju prometnih zmogljivosti, je bila uspešna. Z minimalnim proračunom je objekt zdaj bolj funkcionalen, ohranja harmonijo v zasnovi, prihrani več energije in popotnikom zagotavlja več udobja.